Biżuteria

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biżuterii.

Srebrna biżuteria - interesujące fakty i porady

Biżuteria ze srebra jest jednocześnie elegancka i skromna. Pewnie dlatego jest tak chętnie noszona przez kobiety w każdym wieku.  Srebro od setek lat zachowuje przodującą pozycję w jubilerstwie.

Srebro jest metalem szlachetnym, ale stosunkowo tanim, a przy tym łatwym w obróbce. Przez kilka tysięcy lat wyrabiano z niego naczynia stołowe, jak puchary, tace, misy i talerze, klamry do pasów, zapinki do ubrań, a także ozdoby dla mężczyzn i kobiet. Srebro służyło jako środek płatniczy, wybijano z niego także monety. Do dziś jest traktowane jako lokata kapitału. Obecnie jest używane w wielu dziedzinach przemysłu, a w jubilerstwie wiedzie prym.

Zalety biżuterii srebrnej

Wśród biżuterii srebrnej można znaleźć wszystkie rodzaje ozdób: naszyjniki, diademy, kolczyki, pierścionki. Ozdoby wykonywane są maszynowo i ręcznie. Szlachetność materiału zapewnia im zawsze wysoką jakość i elegancję. Biżuteria srebrna śmiało konkuruje z klejnotami ze złota czy platyny pod względem trwałości i urody. Zawsze jest w dobrym guście, pasuje do codziennych strojów i sukni wieczorowych. Podkreśla damską urodę, odejmuje lat. Noszą je zarówno skromne kobiety jak i damy z wielkiego świata.

Srebrna biżuteria z dodatkami szlachetnymi i półszlachetnym

Efektowna jest biżuteria wykonana wyłącznie ze srebra, ale też doskonale wygląda w zestawieniu z różnymi dodatkami. Dobrze się prezentuje z kamieniami jubilerskimi jak szafir, ametyst, rubin czy granat. Zawsze znakomicie podkreśla urodę pereł. Polską specjalnością eksportową jest bursztyn oprawiony w srebro. Wspaniałe naszyjniki, przepiękne bransolety czy skromne kolczyki zawsze wzbudzają podziw. Kolejną polską specjalnością jest krzemień pasiasty, który oprawiony w srebro, stanowi eleganckie i unikatowe ozdoby, cenione przez światowe elegantki. Również koral doskonale się komponuje ze srebrem, takie połączenia stosuje się od wielu lat.

Ciekawe i popularne zestawienie to srebro i cyrkonie. Jest to kamień, co prawda syntetyczny, ale doskonale udaje lśniący brylant. Taka biżuteria ma bardziej uroczysty charakter, może stanowić doskonałą oprawę sukni ślubnej.