Biżuteria

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biżuterii.

Komplety biżuterii - interesujące fakty i porady

Biżuteria bywa sprzedawana w kompletach. Są to co najmniej dwa elementy, np. naszyjnik plus kolczyki, które łączy ten sam styl, materiał, wzornictwo. Takie zestawy często są kupowane na prezent.

Biżuterii nigdy dosyć

Podobno są kobiety, którym biżuterii nigdy dosyć. Traktują ozdoby jak nieodzowny dodatek do stroju codziennego i bardziej uroczystego, bez którego czują się nie do końca ubrane. Lubią odmieniać swój wygląd poprzez klejnoty, podkreślać swój styl, kształtować image.

Biżuteria, zwłaszcza w kompletach, to doskonały pomysł na prezent. Mężczyźni często obdarowują swe wybranki kompletami ozdób, wiedząc, że taki podarunek na pewno będzie użyteczny i uszczęśliwi każdą kobietę. Komplety chętnie kupujemy z okazji większych uroczystości, np. chrztu czy Pierwszej Komunii dziewczynki. Równie popularne są komplety ślubnej biżuterii, które panna młoda otrzymuje od bliskich osób. Efektownym dodatkiem do eleganckiej sukni ślubnej są klejnoty, które stanowią stylistyczną całość, nie zakłócając harmonii stroju ślubnego.

Komplety eleganckiej biżuterii stanowią też klasyczny dodatek do sukni wizytowych i wieczorowych, a nawet mogą skromnej sukience nadać uroczysty charakter.

Biżuteria w kompletach  to zarówno kosztowności ze szlachetnych materiałów, jak i ozdoby  bardziej pospolite. Poszczególne elementy zestawu są tak projektowane, by całość nie przytłaczała, nie epatowała bogactwem, nie męczyła nadmiarem, a wyglądała gustownie i efektownie. Komplety idealnie nadają się dla osób, które lubią nosić dużo biżuterii naraz, a miałyby problemy z dopasowaniem pojedynczo kupowanych elementów.

Moda a komplety biżuterii

Moda, jak wiadomo, zmienną jest, więc ciągle dzieje się coś nowego. Z przykrością trzeba stwierdzić, że aktualnie nie jest dobry czas dla kompletów. Żadnych. Passé jest torebka w takim samym kolorze jak buty, passé są dodatki utrzymane w tym samym stylu, passé są komplety biżuterii.

Klasyczna elegancja jednak nie rezygnuje z tradycyjnych wzorców. Tak więc panie, które cenią harmonię i jednolitość stroju, nie muszą dopasowywać swych upodobań do kapryśnych wymogów choćby i wielkich kreatorów mody. Wierność własnemu stylowi to też zaleta. Żeby jednak nie znaleźć się zbyt daleko od obowiązujących trendów, można wybrać złoty środek. Komplety tak, ale nie wszystkie elementy naraz. Umiar to zasada, której warto przestrzegać w modzie.

Panie, które chcą jednak być w czołówce mody, nie muszą chować kompletów na dno szuflady. Można przecież wykorzystywać ich pojedyncze elementy. A na prezentację całości na pewno przyjdzie czas. Moda nie lubi stać w miejscu, a często powraca do tego, co było.